Adgager’e İlk Turda 50,000 Dolarlık Yatırım

Global pazarlama ve ölçümleme dünyasına yepyeni bir bakış açısı getirecek olan yerli girişim Adgager, ilk turda 50,000 dolarlık ilk yatırımını aldı.

Adgager ilk yatırımını Ofisim Media’dan alarak proje tamamlanma sürecini hızlandırıp 2016 son çeyreği itibariyle endüstride aktif olarak çalışmaya başlıyor. Adgager sektörde daha önce denenmemiş, muadili olmayan, farkındalık odaklı, kullanıcı dostu bir platform. Fikrin ve mecranın ölçülmesi ile doğru şekilde kullanılmasını sağlamayı hedefleyen platform, mobil ve çevrimiçi platformlarda her türlü reklam fikri ve projesinin istenilen zaman dilimi içinde muhatabına sorularak ölçülebilme ve yorumlanabilmesini sağlıyor.

İlk Turda 50,000 Dolar Yatırım

Adgager platformunun kullanıcılar ile buluşmasına haftalar kala ilk tur yatırımını alan şirket çalışmalarını bu yönde hızlandırdı. Agro Magic, Fort Opus ve Ofisim Media firma sahibi Alp Batuhan Sucu‘nun 50,000 dolar ilk faz yatırımı ile teknoloji ekibini genişletecek olan Adgager, önümüzdeki günlerde de Beta versiyonunu piyasaya sürecek.

400 Proje Arasından İlk 19 Proje Arasına Seçildi

Adgager, sektörde farkındalık yaratmak, reklam ve pazarlama bütçelerinin en efektif bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak, mobil dünyada vakit geçiren kullanıcıları eğlendirerek kazandırmak amacıyla dijital pazarlama sektörünün başarılı isimlerinden Umut Vural tarafından 2015 yılında kuruldu.

2016 yılı başında kurucu ortak Mahir Onur Yatkın ve Umut Vural ile birlikte İTÜ Çekirdek bünyesine kabul edilen Adgager, teknik anlamda kapasitesini arttırarak, İTÜ Çekirdek içerisinde 400 proje içerisinde ilk 19 proje arasına seçildi ve Big BANG elemelerine katılma hakkı kazandı.

Pazar Büyüklüğü 630 Milyar Dolar

Ekibin genişlemesiyle beraber Marka & Teknoloji alanında oldukça güçlü bir altyapıya sahip olan Adgager, İTÜ girişim ofisi hızlandırma programı olan İTÜ Çekirdek bünyesinde çalışmalarına devam ediyor. Adgager Marka Danışmanı ve Global Büyüme Sorumlusu Eren Yağmuroğlu ise “Kısa bir süre sonra yayına girecek olan platformumuz Adgager’ın kullanıcıya ve reklamverene medya yatırımlarında istatistiki veriler sunarak dünyada bütçesi 630 Milyar dolar olan reklam / pazarlama sektörüne yaşatacağı özel deneyimlerin heyecanı içindeyiz.” dedi.