Gmail Artık Yahoo ve Outlook Hesaplarını da Destekleyecek

Gmail

Gmail’in Android uygulamasına gelen yeni güncelleme ile kullanıcılar artık Gmail üzerinden Yahoo, Outlook ve diğer e-posta hesaplarını da destekleyecek.

Eğer Android kullanıcı iseniz ve birden fazla e-posta servisi kullanıyorsanız, artık uygulamalar arasında sürekli geçiş yapmanıza gerek kalmayacak. Gmail’in Android uygulamasına gelen yeni güncelleme sayesinde Yahoo Mail ve Outlook gibi e-posta hesaplarınızı tek çatı altında kullanabileceksiniz.

Google’ın önümüzdeki günlerde duyurması beklenen yeni Gmail 5.0 güncellemesi ile, uygulama yeni bir tasarıma kavuşurken; bazı yeni özellikler de beraberinde geliyor. Bunlardan en önemlisi ise birden fazla e-posta servisine ait hesabı olanların, artık bu hesaplarını Gmail üzerinden görüntüleyebilmesi ve yönetebilmesi. Desteklenen servisler arasında Yahoo Mail ve Outlook gibi popüler e-posta servisleri bulunuyor.

Yeni gelen güncelleme ile birlikte Gmail uygulaması Google’ın Material Design tasarım konseptiyle bütünleşiyor. Yenilenen uygulama, yeni e-posta ekranı, yuvarlak hatlara sahip ikonlar/avatarlar ve yumuşak geçiş efektleri ile Material Design’ın sağladığı tüm sadeliği ve ferahlığı yansıtıyor.

Güncellemenin sadece Android için mi olacağı; iOS cihazlara da gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Ancak önümüzdeki günlerde Android için yayınlanacak olan güncellemenin ardından benzer özellikler ile Gmail’in iOS uygulaması için de bir güncelleme yayınlanacağı tahmin ediliyor.