Google Trends’e Abonelik Özelliği Eklendi

google

Popüler aramaların takip ve analiz edilebildiği Google Trends servisinde artık istediğiniz aramalara abone olup, e-posta bildirimi alabileceksiniz.

Google’da en çok aranılan kelime gruplarının analizinin yapıldığı Google Trends (Google Arama Trendleri) servisine abonelik özelliği eklendi. Bu sayede istediğiniz arama terimlerine abone olabilir ve bunun sonucunda e-posta bildirimleri alarak abonesi olduğunuz aramaları yakından takip edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Google Trends > Abonelikler sayfası üzerinden Abonelik ekle butonuna tıklamak ve istediğiniz bir aramaya; kelime/kelime grubu, ülke ve zaman aralığı gibi filtreleme yaparak abone olmak.

Google Trends - abonelik
Google Trends – abonelik

Bunun yanı sıra Google Trends’de gösterilen popüler olan tüm aramalara da abone olabilirsiniz. Bu sayede Google arama gündemini e-posta bildirimleri ile yakından takip etmiş olursunuz.

Eğer varolan bir aboneliğinizi düzenlemek ya da abonelikten çıkmak isterseniz yine Abonelikler sayfası üzerinden bu yönetim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.