LinkedIn Spam Mail Sorunu İçin Düğmeye Bastı

Fotoğraf: HubSpot

Profesyonel iş ağı LinkedIn, birçok kullanıcısının ortak problemi haline gelen spam mailler için yeni bir çözüm yolu geliştirdiğini duyurdu.

Popüler iş ağı olan LinkedIn‘de ister aktif olun ister pasif; LinkedIn’e kayıtlı e-posta adresinize her gün e-posta gelmesinden muhtemelen bıkmışsınızdır. Ancak uzun süredir devam eden ve birçok LinkedIn kullanıcısının ortak problemi haline dönüşen spam mailler için LinkedIn’in artık yeni bir çözümü var. Bundan böyle gönderilen e-postalar artık daha az ve daha öz olacak.

LinkedIn’ın resmi blogu üzerinden yapılan açıklamada, spam e-postalar için yapılan geri bildirimleri dikkate aldıklarını belirten LinkedIn bu bağlamda bazı değişikliklerin uygulanmaya başladığını vurguladı. Buna göre spam maillere çözüm amacıyla yapılan değişiklikler şöyle:

  • LinkedIn, çok fazla bağlantı daveti alanlara artık haftalık olmak üzere özet şeklinde tek bir e-posta gönderecek,
  • Birçok LinkedIn grubuna üye olanlara ise gruplarda paylaşılan güncellemelerin tek bir çatı altında toplandığı tek bir e-posta gönderilecek.

Yeni değişikliklerin an itibariyle uygulanmaya başladığını belirten LinkedIn, e-posta gönderimlerinin %40 oranında azaltıldığını ve şimdiden kullanıcı şikayetlerinin yarıya indiğini de vurguladı.

LinkedIn’in Pek Bilinmeyen 16 Özelliği ve İpuçları

Uygulanan değişikliklerin yanı sıra kullanıcıların LinkedIn profil ayarları bölümünde e-posta yönetimi sayfası üzerinden yönetim gerçekleştirebileceklerini; bunun yanı sıra e-postaların altında bulunan Abonelikten Çık (Unsubscribe) seçeneği üzerinden de e-posta gönderimini kapatabileceklerini belirtti.