Ücretsiz Stok Fotoğrafları Bulabileceğiniz 25 Kaynak

Ücretsiz Stok Görsel Kaynakları

Sosyal medyada, blog yazılarınızda ve diğer mecralarda telif hakkı endişesi olmadan kullanabileceğiniz ücretsiz stok fotoğrafları kaynaklarına göz atın.

İçinde bulunduğumuz dijital çağda sesimizi daha fazla kişiye duyurabilmek, bilgileri daha fazla kişiye ulaştırmak adına birçok yeni girişimlerde bulunuyoruz. Blog yazıları, videolar, infografikler, sosyal medya paylaşımları ve daha nicesi bu girişimlerden sadece bazıları. Ancak bilgi kaynaklarının artması, çeşitlenmesi ve çok kolay ulaşılabilir olması, yapılan paylaşımları daha ilgi çekici yapma zorunluluğunu da beraberinde getiriyor. Kullanılan görseller de buna etki eden unsurlardan biri.

Dijital mecralarda yapılan paylaşımlarda kullanılacak olan görsellerin seçimi de hayli öneme sahiptir. Zira araştırılıp bulunan görsellerin bazılarında telif hakkı bulunduğu gibi; bazıları da ücretli olarak sunuluyor. Bu noktada, her iki konuda da sıkıntı yaşamak istemeyen ve görselleri gönül rahatlığıyla ister bireysel ister ticari olarak kullanmak isteyenler için çeşitli görsel kaynakları devreye giriyor. Herhangi bir telif hakkına sahip olmayan ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu kaynaklardan bazılarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz Stok Fotoğrafları
Ücretsiz Stok Fotoğrafları

Ücretsiz stok fotoğraf kaynakları

NOT: Aşağıda bulunan stok görsel kaynaklarında barınan fotoğraflar, resimler, vektörel grafikler ve diğer görselleri ücretsiz olarak bireysel veya ticari projelerinizde kullanabilirsiniz. Ancak zaman içerisinde telif haklarında değişiklik yapmaları ihtimalinden dolayı, yine de zaman zaman bu web sitelerinde bulunan telif hakları koşullarını kontrol etmenizi öneriyoruz.

1. Life Of Pix: Kategorize edilmiş ücretsiz fotoğraflar yer alıyor.

Life Of Pix
Life Of Pix

2. Gratisography: Yüksek çözünürlüğe ve yüksek kontrasta sahip fotoğraflar bulunuyor. Her hafta yeni fotoğraflar ekleniyor.

Gratisography
Gratisography

3. Unsplash: Her 10 günde 10 adet yeni fotoğraf ekleniyor.

Unsplash
Unsplash

4. Pixabay: 320,000+ ücretsiz fotoğraf, vektörel grafikler ve ilüstrasyonlar bulunuyor.

Pixabay
Pixabay

5. Realistic Shots: Her hafta 7 adet yeni fotoğraf ekleniyor.

Realistic Shots
Realistic Shots

Aşağıdaki butonlar ile sayfalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

 • ceyhun

  harika paylaşım, çok işime yarayacak. tşkler.

 • Kaboompics is on the list! Thanks, I really appreciate it :)

  Greetings,
  Karolina from Kaboompics

 • Great article!

  I’m emailing you today to let you know that I started http://fancycrave.com/ a few months ago. The site consists of completely free stock photos all taken and edited by me. It’s basically a collection of images from my travels around South East Asia and South America (soon). My aim for these photos is to help designers and creative alike. People can use these images for whatever purpose they please.

  I do not make any income from the website. I keep things very simple. I list the photo, its tags, the author, and the download link. I feel that Fancycrave is relevant and provides value for others just like the other sites listed.

  Thanks for your time,
  Cheers!